Polacy ocenili decyzję Tuska. Dobrze zrobił, że wycofał się z kandydowania?

decyzję Tuska

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, aż 73 procent Polaków dobrze ocenia decyzję Donalda Tuska o niestartowaniu w najbliższych wyborach prezydenckich. Decyzję popiera również zdecydowana większość wyborców partii opozycyjnych.

Pracownia IBRiS przeprowadziła dla „Rzeczpospolitej” sondaż, w którym zapytano respondentów o to jak oceniają decyzję Donalda Tuska o rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich. Aż 73 proc. dobrze ocenia decyzję byłego premiera. Odmiennego zdania jest 15 proc. a 12 nie zajęło w tej kwestii stanowiska.

Co ciekawe, wyrównany jest tez rozkład poparcia dla decyzji przewodniczącego Rady Europejskiej wśród elektoratu poszczególnych partii politycznych. Wśród wyborców partii opozycyjnych to odpowiednio KO – 70 proc., Lewicy – 70 proc., a PSL–Kukiz’15 – 72 proc. popierających decyzję Tuska. Wśród głosujących na PiS/Zjednoczoną Prawicę zadowolonych z decyzji jest 82. proc badanych. Z kolei najbardziej zadowoleni z tej decyzji są zwolennicy Konfederacji, bo popiera ją aż 92 proc. respondentów, którzy oddali głos na tę partię.

– Myślę, że Tusk należy do historii polskiej polityki – omawia wyniki sondażu dla „Rzeczpospolitej” szef IBRiS Marcin Duma. – Z badań jakościowych wynika, że nie jest tak, iż ma negatywny odbiór tylko w elektoracie PiS, ale że spora część wyborców KO ma mu za złe, że w 2014 r. „uciekł do Brukseli” i osierocił ich – dodał.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*